Kad mokyklos pradžia būtų lengva ir keltų gerus prisiminimus
- Pupsas
- Aug 27, 2018
- 3 min read
Updated: Aug 29, 2018
Mokymasis - baltas lapas
Kokius jausmus Jums sukelia mokykla? Gerus? Blogus? Nekokius?
Tikriausiai daugeliui mokykla kelia nelabai gerus prisiminimus. Prisipažinsiu, man irgi!
Ir kai mes suaugę pabandome savo patirčių lydimi paaiškinti apie mokyklą vaikams, galime iš karto sudaryti blogą įspūdį/nusistatymą.
Todėl šioje vietoje, geriau palikite baltą lapą ir tegul Jis, vaikas, kuria savo įspūdžius ir prisiminimus apie mokyklą!
Tikrai mokymosi kelias, kol pabaigs mokyklą gali būti įvairus. Kiek jis kels malonius ar nemalonius prisiminimus, priklauso nuo daug dalykų.
Sekite paskui vaiką ir kai susidursite su sunkumais ar džiaugsmais, visada vaiko klauskite, kaip jis jaučiasi? Kaip sekasi draugams? Kaip sekasi su mokytojais?
Svarbu, kad vaikas jaustųsi suprastas.
MOKYMOSI (NE)SĖKMĘ LEMIA
- Kiekvieno vaiko prigimtis
Dažnai vaikus skirsto į "patogius" (paklusnūs, viską padaro, ramūs) ir "nepatogius" (beje psichologai sako, kad tokie vaikai yra ryškios asmenybės). Vaikų prigimtis užprogramuoja tam tikras problemas. Todėl turime priimti vaiko prigimtį, natūraliai reaguoti ir eiti koja kojon su vaiku.
- Namų aplinka ir artimiausių žmonių elgesys
Labai svarbu, kad tėvai būtų emociškai ramūs, o vaikas visada jaustųsi saugus, tuomet su vaiku viską žymiai labiau pavyks susitarti.
- Vaiko raida ir pasirengimas mokyklai
Labai dažnai eiti į mokyklą ar darželį būna nepasirengę tėvai, nes jie bijo, kad kažkas gali būti blogai. O tą nerimą tėvai perduoda vaikams. Kadangi vaiko branda yra nedidelė, jis pergyvena dar labiau.
- Mokytojo asmenybė
Norėtume pasirinktį, kad mokytojas būtų vienoks ar kitoks, tačiau vaikas turi turėti pačios įvairiausios patirties. Svarbiausia, kad vaikas žinotų, kad kai bus kažkas ne taip, mes visi kartu spręsime ir tai darysime kartu su vaiku.
- Atmosfera, emocinis fonas klasėje
Sužinokite iš vaiko, kaip jam buvo šiandien klasėje. Tačiau kartu klauskite, o kaip kitiems klasiokams buvo šiandien? Taip vaikas papasakos, kaip jis jaučiasi ir kartu pažins kitų žmonių jausmus. Galėsite susidaryti įspūdį, kas vyksta klasėje.
- Vaiko savęs vertinimas
Prasideda nuo tada, kai vaikas gimsta ir sulaukia pirmųjų pastebėjimų. Todėl labai svarbu, ką patys artimieji kalba, kaip pasitinka, ką pasako.
KADA MOKYTIS SUNKU
- Nepalanki mokymo(si) istorija
Sukurkime palankią mokymosi istoriją, kuri prasideda nuo mūsų patirties, ką mes manome apie mokyklą, kaip kalbame apie mokytojus.
Mes turim būti šalia, žiūrėti į vaiko akis, vaiko veiklas ir kalbėti ką jis konkrečiai padarė, kaip padarė, kas jam patiko, kur jis gali eiti į priekį, tobulėti ir dar kažko pasiekti. Todėl nereikia apsiriboti žodžiais "šaunuolė" arba "Kaip nuostabu". Reikia konkrečių dalykų, už ko vaikas gali kabintis ir dėti į krepšelį savo pasiekimus. Nes kitaip vaikas įsivaizduos, kad jis šaunuolis ir jam daugiau nebereikia niekur tobulėti, nes bet ką darys ir bus šaunuolis, nors nuėjus į mokyklą mokytoja gali pasakyti, visai tu nešaunuolis.
- Vaikas turi emocinių sunkumų
Vieni vaikais greičiau adaptuojasi, kai prasideda mokslo metai, kiti yra jautrūs ir reikia daugiau laiko. Padėkite vaikams tas emocijas "išvėdinti", eiti toliau ir būti šalia.
- Įtempta situacija namuose
Vaikai jaučia įtampą namuose kelis kartus labiau.
- Nesusiklostę santykiai su mokyklos draugais ar mokytoja
Rimta priežastis mokymosi sunkumams atsirasti.
- Žemi intelektiniai gebėjimai
Dažnai tėvams yra diagnozė, kad vaikas yra netikęs ir nuo to bando pabėgti. Skuba atlikti įvairius testus, tačiau šioje vietoje reiktų sustoti ir priimti situaciją. Geriau pažiūrėti, kaip aš galiu padėti vaikui, kur kreiptis ar kokius mokymosi metodus taikyti.
- Mokymosi sutrikimai
Mokymosi sutrikimai nėra intelekto sutrikimai, jutimo sutrikimai ar autizmo spektro sutrikimai. Žmonės, turintys mokymosi sutrikimų, sunkiai įgyja įgūdžius, kurie svarbūs veiklai mokykloje.
TĖVŲ PAREIGOS, SUSIJUSIOS SU MOKYKLA
- Saugoti vaikus nuo blogų gyvenimo pavyzdžių
- SAVO vaikų mokymas (auklėjimas)
- Tėvų pagalba vaikams mokytis
Šis straipsnis parengtas seminaro "Atsakinga Tėvystė" asmeninių užrašų.

Comentarios